Яка бутильована вода краще

Пити водопровідну воду і навіть готувати на ній категорично не рекомендується. Основні ризики її вживання пов’язані з:

  • зношеними трубами, по яких вода потрапляє до споживача після очищення, заново набираючись небезпечних мікроорганізмів;
  • наявністю хлороформу, чиє вміст у воді при кип’ятінні потроюється.

Даний канцероген – і це науково доведено – може стати причиною розвитку онкологічних захворювань сечового міхура, товстої кишки, підшлункової залози і головного мозку.

На даний момент найкращою альтернативою є купівля бутильованої води в ємностях різного об’єму – для пиття і готування. Однак в даний час ринок перенасичений пропозиціями, і велика ціна далеко не завжди свідчить про якість. Спробуємо допомогти вам зорієнтуватися в цьому розмаїтті і зрозуміти, яка бутильована вода краще.

Види бутильованої води

Від виду води, джерела її отримання та вмісту мінеральних солей залежить її вплив на організм. Тому перед покупкою важливо уважно прочитати етикетку і ознайомитися з сертифікатами.

Мінеральна вода

Мінералізація і особливості хімічного складу дозволяють використовувати цю воду для лікування різних захворювань. Однак застосування мінеральних вод строго регламентується вказівками лікаря. Для кожного діагнозу підбирається не тільки своя вода з відповідним складом, але і строгий графік пиття. Поділяють мінеральні води на:

  • лікувально-столові – з вмістом солей 1-10 грам на літр, вживаються як для лікування, так і для щоденного нерегулярного пиття;
  • лікувальні – з високим вмістом солей – більше 10 грам на літр, і можливим підвищеним вмістом активних мікроелементів: йоду, брому, бору; вживаються строго за вказівками лікаря, тому що самолікування може серйозно нашкодити здоров’ю.

Таким чином, бачимо, що мінеральні лікувально-столові і лікувальні води для постійного щоденного пиття не годяться.

Артезіанська вода

Це природна питна вода зі свердловин, що йдуть на глибину доісторичних відкладень. Вона пролилася на землю, можливо, тисячі років тому і пройшла тривалу фільтрацію, опускаючись на глибину залягання. Та ж глибина є надійним захистом від забруднень, якщо видобуток води ведеться на заповідних, чистих територіях.

Вода з артезіанської свердловини не вимагає доочистки. Вона смачна і корисна, прекрасно підходить для щоденного вживання. Таку воду називають ще “мінеральна столова”.

Очищена вода

Це вода, яка пройшла кілька стадій очищення – фільтрацією, системою зворотного осмосу, а після пом’якшена і збагачена новими корисними елементами в оптимальному для щоденного вживання кількості. Відповідальні виробники піклуються також про поліпшення органолептичних властивостей свого товару, а також дезінфекції перед транспортуванням.

Однак на ринку є чимало несумлінних постачальників, які без докорів сумління просто розливають воду з-під крана, і добре хоча б профільтровану. Абсолютно чиста вода без корисних мікроелементів – це дистилят, який пити постійно протипоказано і вживати можна лише для готування. Так що купувати у невідомого постачальника воду, яку ви будете пити щодня, – погана ідея.

Як вибрати постачальника

З усіх перерахованих вище видів бутильованої води тільки артезіанська, добута зі свердловини в екологічно чистій місцевості, і очищена мають право називатися смачним і корисним щоденним напоєм.

Нерідко покупці води бачать різницю тільки в ціні і замовляють ту воду, яка є дешевшою. Але судіть самі: чи може підприємство, яке видобуває і розливає воду в повній відповідності з санітарними нормами, запропонувати вам ціну в рази нижче ринкової? Швидше за все, це якась “шарашкіна контора”, де продають воду прямо з-під крана.

Обслуговування артезіанської свердловини або забезпечення якісної багатоступінчастої очищення і збагачення води, забезпечення санітарних умов на заводі по розливу, а також якісна тара – все це коштує грошей. Тому якщо хтось продає бутильовану воду набагато дешевше – він економить саме на вашому здоров’ї.

Однак і висока ціна аж ніяк не є показником якості. Існує кілька важливих факторів у виборі виробника бутильованої води:

  • походження товару;
  • відповідність ГОСТам та наявність сертифікатів, які (хоча б у вигляді фото) вам повинні пред’явити на першу вимогу;
  • дані на етикетці повинні збігатися з тим, що зазначено в сертифікаті;
  • на пляшці повинна бути проштампована дата розливу, а кришка запечатана таким чином, щоб відразу було видно, якщо її вже відкривали;
  • можливість доставки за вказаною адресою – і додому, і в офіс зручніше відразу замовити великий бутель або партію 5-6-літрових пляшок, щоб не бігати в кіоск і не тягати важкі самостійно, тому наявність подібної послуги є в арсеналі більшості солідних компаній;
  • поради друзів, знайомих, коментарі в Інтернеті – постачальників на сьогодні так багато, що ви будете впевненіше почувати себе, заручившись відгуками реальних людей про послуги компанії і якості продукції, що поставляється бутильованої води.

До слова, вода від різних постачальників володіє різним смаком. Так що якщо ви все ще сумніваєтеся, яка питна вода краще, спробуйте замовити по черзі у кількох фірм з хорошою репутацією і виберіть на свій смак.

Новини