Яка бутильована вода краще

with Коментарів немає

Пити водопровідну воду і навіть готувати на ній категорично не рекомендується. Основні ризики її вживання пов’язані з:

  • зношеними трубами, по яких вода потрапляє до споживача після очищення, заново набираючись небезпечних мікроорганізмів;
  • наявністю хлороформу, чиє вміст у воді при кип’ятінні потроюється.

Даний канцероген – і це науково доведено – може стати причиною розвитку онкологічних захворювань сечового міхура, товстої кишки, підшлункової залози і головного мозку.

На даний момент найкращою альтернативою є купівля бутильованої води в ємностях різного об’єму – для пиття і готування. Однак в даний час ринок перенасичений пропозиціями, і велика ціна далеко не завжди свідчить про якість. Спробуємо допомогти вам зорієнтуватися в цьому розмаїтті і зрозуміти, яка бутильована вода краще.

бутилированная вода CCwater

Види бутильованої води

Від виду води, джерела її отримання та вмісту мінеральних солей залежить її вплив на організм. Тому перед покупкою важливо уважно прочитати етикетку і ознайомитися з сертифікатами.

Мінеральна вода

Мінералізація і особливості хімічного складу дозволяють використовувати цю воду для лікування різних захворювань. Однак застосування мінеральних вод строго регламентується вказівками лікаря. Для кожного діагнозу підбирається не тільки своя вода з відповідним складом, але і строгий графік пиття. Поділяють мінеральні води на:

  • лікувально-столові – з вмістом солей 1-10 грам на літр, вживаються як для лікування, так і для щоденного нерегулярного пиття;
  • лікувальні – з високим вмістом солей – більше 10 грам на літр, і можливим підвищеним вмістом активних мікроелементів: йоду, брому, бору; вживаються строго за вказівками лікаря, тому що самолікування може серйозно нашкодити здоров’ю.

Таким чином, бачимо, що мінеральні лікувально-столові і лікувальні води для постійного щоденного пиття не годяться.

Артезіанська вода

Це природна питна вода зі свердловин, що йдуть на глибину доісторичних відкладень. Вона пролилася на землю, можливо, тисячі років тому і пройшла тривалу фільтрацію, опускаючись на глибину залягання. Та ж глибина є надійним захистом від забруднень, якщо видобуток води ведеться на заповідних, чистих територіях.

Вода з артезіанської свердловини не вимагає доочистки. Вона смачна і корисна, прекрасно підходить для щоденного вживання. Таку воду називають ще “мінеральна столова”.

Очищена вода

Це вода, яка пройшла кілька стадій очищення – фільтрацією, системою зворотного осмосу, а після пом’якшена і збагачена новими корисними елементами в оптимальному для щоденного вживання кількості. Відповідальні виробники піклуються також про поліпшення органолептичних властивостей свого товару, а також дезінфекції перед транспортуванням.

Однак на ринку є чимало несумлінних постачальників, які без докорів сумління просто розливають воду з-під крана, і добре хоча б профільтровану. Абсолютно чиста вода без корисних мікроелементів – це дистилят, який пити постійно протипоказано і вживати можна лише для готування. Так що купувати у невідомого постачальника воду, яку ви будете пити щодня, – погана ідея.

Як вибрати постачальника

З усіх перерахованих вище видів бутильованої води тільки артезіанська, добута зі свердловини в екологічно чистій місцевості, і очищена мають право називатися смачним і корисним щоденним напоєм.

Нерідко покупці води бачать різницю тільки в ціні і замовляють ту воду, яка є дешевшою. Але судіть самі: чи може підприємство, яке видобуває і розливає воду в повній відповідності з санітарними нормами, запропонувати вам ціну в рази нижче ринкової? Швидше за все, це якась “шарашкіна контора”, де продають воду прямо з-під крана.

Обслуговування артезіанської свердловини або забезпечення якісної багатоступінчастої очищення і збагачення води, забезпечення санітарних умов на заводі по розливу, а також якісна тара – все це коштує грошей. Тому якщо хтось продає бутильовану воду набагато дешевше – він економить саме на вашому здоров’ї.

Однак і висока ціна аж ніяк не є показником якості. Існує кілька важливих факторів у виборі виробника бутильованої води:

  • походження товару;
  • відповідність ГОСТам та наявність сертифікатів, які (хоча б у вигляді фото) вам повинні пред’явити на першу вимогу;
  • дані на етикетці повинні збігатися з тим, що зазначено в сертифікаті;
  • на пляшці повинна бути проштампована дата розливу, а кришка запечатана таким чином, щоб відразу було видно, якщо її вже відкривали;
  • можливість доставки за вказаною адресою – і додому, і в офіс зручніше відразу замовити великий бутель або партію 5-6-літрових пляшок, щоб не бігати в кіоск і не тягати важкі самостійно, тому наявність подібної послуги є в арсеналі більшості солідних компаній;
  • поради друзів, знайомих, коментарі в Інтернеті – постачальників на сьогодні так багато, що ви будете впевненіше почувати себе, заручившись відгуками реальних людей про послуги компанії і якості продукції, що поставляється бутильованої води.

До слова, вода від різних постачальників володіє різним смаком. Так що якщо ви все ще сумніваєтеся, яка питна вода краще, спробуйте замовити по черзі у кількох фірм з хорошою репутацією і виберіть на свій смак.