Скільки людина може прожити без води

Ми не можемо харчуватися за допомогою енергії, отриманої від сонця і повітря. Людське тіло протягом всіх днів життя потребує їжі і воді для виживання.

Іноді нас цікавлять питання по типу «скільки людина може прожити без води, їжі і сну?» Наприклад, розмірковуючи над тим, скільки людина може прожити без їжі, на одній воді, ми можемо стверджувати, що понад три тижні (Махатма Ганді вдалося протриматися 21 день голоду), але вода – це зовсім інша історія.

Чи не уявляємо життя без неї

Щонайменше, 60% тіла дорослої людини складається з води, і кожна жива клітина в тілі потребує її, щоб продовжувати функціонувати. Вода діє як мастило для наших суглобів, регулює температуру нашого тіла за допомогою потовиділення і дихання і допомагає вимивати відходи.

Тіло людини складається з клітин, кісток, органів і рідин. Функціональність і довговічність організму залежать від багатьох факторів. Факти говорять про те, що людина, яка живе без їжі, а не води, буде жити трохи довше. Виживання нирок і серця, а також чистота крові залежать від адекватного споживання води.

Максимальний час, протягом якого людина могла б вижити без води, становить тиждень. Це оцінка, яка, безумовно, буде нижче в складних умовах, таких як спека.

Вчені попереджають

Один тиждень – щедра оцінка для людей. «Три-чотири доби» звучить більш реалістично.

«Ви можете 100 годин не пити при середній температурі на відкритому повітрі», – сказав Клод Піантадосі з Університету Дьюк. «Якщо прохолодно, ви можете витримати трохи довше. Якщо ви піддаєтеся впливу прямих сонячних променів, час скорочується ».

Іншим недоліком того, що організм позбавлений води, є нестача кисню і поживних речовин, які вода переносить по всьому організму. Вода використовується для вимивання забруднень з організму. Ось чому важливо часто спорожняти сечовий міхур, щоб уникати інфекцій та інших хвороб. Нирки працюють як фільтр, видаляючи відходи з організму у вигляді рідини.

Небезпека зневоднення

Тіло людини постійно відчуває спрагу, тому 200 мл в день недостатньо для того, щоб наш організм не відчував почуття дефіциту рідини. Ми втрачаємо воду цілодобово, для цього не потрібні особливі випадки – коли ми потіємо, йдемо в ванну, навіть коли видихаємо.

«В екстремальних умовах доросла людина може втрачати від 1 до 1,5 літрів поту за годину», – написав Пакер в статті для Scientific American в 2002 році. «Якщо цю втрачену воду не замінити, загальний обсяг рідини організму може швидко впасти і, що найбільш небезпечно, обсяг крові може впасти».

Коли у вашому організмі циркулює дуже мало крові, артеріальний тиск падає до рівня, який може бути смертельним. Температура тіла також підвищується, коли ми припиняємо потовиділення.

Зневоднення, яке викликає «втрату понад 10% ваги вашого тіла, є невідкладної медичної ситуацією», згідно з медичним центру Університету Рочестера, «і якщо її не анулюється, результатом може виявитися смерть».

Джерела води

Ми отримуємо трохи води з їжі, «але питна вода – це наш основний і найкраще джерело води», згідно з веб-сайту Національного інституту охорони здоров’я.

Інші напої, такі як сік або молоко, також сприяють зволоженню організму. Єдина рідина, від якої варто було б триматися подалі, – це алкоголь, тому що він фактично змушує організм втрачати більше води, ніж зазвичай, через надмірне сечовипускання.

Коли організму дають інші рідини протягом тривалого періоду часу, він може піддатися інфекціям сечовивідних шляхів або сечового міхура. Це пов’язано з тим, що інші рідини можуть містити невеликий відсоток води, вони не містять її в достатній кількості, щоб істотно заповнити запаси. Як тільки організм позбавляється води, клітини, мозок і інші органи починають руйнуватися.

Новини