Мінеральна вода при панкреатиті – це запорука здоров’я

Яку воду пити при панкреатиті?

Панкреатит – це специфічна хвороба, лікування якої залежить від якості їжі і води, які вживає хворий. Якщо з дієтою при захворюванні все гранично зрозуміло, то яку мінеральну воду пити при панкреатиті залишається загадкою для багатьох людей, та й лікарів теж. Варто зауважити, що мінеральна вода, яка видобувається з глибин нашої землі, сприятливо впливає на роботу підшлункової залози і її функціонування. Багато фахівців вважають мінеральну рідина найефективнішим засобом НЕ медикаментозного лікування. Мінеральна вода має в своєму складі багато корисних елементів, такі як цинк, калій, залізо, фтор, магній, натрій і вуглекислота. То яку воду пити при панкреатиті?

Яку мінеральну воду можна пити при панкреатиті повинен розповісти лікар, але найчастіше він це випускає з уваги і ви самі повинні розбиратися в цій нелегкій питанні. Мінералку можна пити при гострих нападах болю і в період ремісії. Правда, при сильному болі найкраще підійде правило – голод і холод. Мінеральна вода блокує дію агресивних ферментів залози, які виходять назовні і можуть негативно діяти на її тканину і викликати панкреонекроз. Крім цього, правильний прийом мінеральної води зменшує набряк підшлункової, так як зайва рідина виходить з клітин і виводиться природним шляхом. В результаті цього запальний процес в органі зменшується, а його функція потроху приходить в норму.

Як пити воду при захворюванні

Давайте детально розберемося, яку мінеральну воду пити при панкреатиті і як правильно її вживати. Для початку треба зрозуміти, які існують рідини.

  • Питна столова вода, в якій на один літр всього 1 грам мінералів. Таку рідину можна вживати без будь-яких обмежень, вона корисна навіть для здорової людини.
  • Столова вода мінеральна має в своєму складі вже 1-2 грами сольових компонентів.
  • Столово-лікувальна мінеральна вода може мати до 8 грам мінералів. Її слід вживати неконтрольовано, максимум двох склянок в день, адже можна порушити кислотне і лужне рівновагу.
  • Лікувальна вода призначається тільки лікарем, адже має більше 8 г / л сольових компонентів.

Прийом води при панкреатиті повинен бути за такими правилами:

  1. Вживати можна тільки природну або мінеральну воду, але ніколи не купувати газовані і солодкі напої, вони ще більше погіршать ситуацію з підшлунковою залозою.
  2. Строго стежте за температурою води, вона повинна бути приблизно 38-40 градусів. Якщо не дотримуватися цієї ради, то можна викликати спазм проток.
  3. Доза становить не більше половинки склянки і з часом може підвищуватися до повної гуртки.
  4. Натщесерце пити мінеральну столову воду не можна, краще під час прийому їжі.

Її вживання повинно бути за спеціально розробленою методикою, через однакову кількість часу. Якщо ви п’єте о 8 годині ранку, то на наступний день повинні випити її в той же час.

Яку воду пити при панкреатиті? Цілющі властивості мають такі марки, як «Боржомі», «Нафтуся», «Єсентуки». Крім цього, в перервах між їжею бажано вживати чисту природну воду, що продається в пляшках. Однією з компаній, яка займається добуванням води і її розливом, є Crystal Clear Water.[:]

Новини